Kuidas kasvatada Chilli taimed seemnest

Võta väike / keskmise

suurusega pottja täida see 3/4 mullaga .

Muld peab olema niiske! Mullaks võib kasutada toataimedele mõeldud mulda. 
Võib külvata muidugi ka karpidesse, kastidesse…, mis selleks sobib. Mina ise külvan näiteks turba tablettidesse!
Asetage seemned potti mullale, soovitan külvata 1-2 seemet ühte potti.

Lisage seemnete peale mulda, nii, et seemned jääksid 0,5-1cm sügavusele. Vaadake, et poti ülemine äär jääks vähemalt 1 cm mullast välja.

Katke pott pealt, kas kile või klaaspurgiga, et niiskus säiliks. Asetage pott idamemiseks sooja kohta 20-30kraadi. Seemned võivad idaneda 2- 4 nädalat, sõltub sordist.Kui idud hakkavad mullast välja tulema asetage pott sinna kus on valgust (näites aknalauale), aga vaadake, et seal liiga külm ei oleks!

Kontrollige, et muld ei kuivaks…, vajadusel pritsige veega.

Kui taimele kasvavad juba teised lehed, võib kile/purgi eemaldada… ja istutada suuremasse potti (ära istuta taime sügavamalt mulda, kui ta oli väikses potis). Chillidele meeldib, kui hiljem neil juured natuke mullast väljas on.

Ärge laske taime mullal kuivada ja chillile meeldib ka vahel pealt pritsimine. Väetiseks võib kasutada näiteks lahjat kana kaka leotist, sobivad ka muud toataimedele mõeldud orgaanilised väetised.

Kui teie chillikaunad on küpse värvusega, ehk siis sõltuvalt sordist punase/kollased/mustad jne. Siis on nad küpsed korjamiseks. Muidugi võib korjata ka roheliselt/toorelt, aga siis on nad lahjemad.

Jõudu ja jaksu kasvatamisele!
Loodan, et naudite sellest ja saate hea saagi.

Vastaa